Strona główna   »   Relacje z zawodów   »   Arnold Classic 2013 - wyniki i relacja

Arnold Classic 2013 - wyniki i relacja

2013-05-01 | Muscular Development Maj-Czerwiec 2013 | Tagi: Zawody Dexter Jackson Arnold Classic
Arnold Sports Festival to dosłownie największe święto dla zawodników sportów siłowych i sylwetkowych. Wprawdzie Mr. Olympia jest tylko jedna, ale zwycięstwo w Arnold Classic to także nie lada nobilitacja.

W tym roku zawody odbyły się po raz dwudziesty piąty, a od czasu, gdy pierwszą edycję wygrał Rich Gaspari, wyewoluowały do postaci wielkich targów sportowych, na których spotykają się wszyscy najwięksi w branży.
Zobacz także: Galeria zdjęć z Arnold Classic 2013 »AC rozrosło się także pod względem rozgrywanych dyscyplin sportowych, teraz to już nie tylko kulturystyka, ale też trójbój siłowy, armwrestling, zawody strongmanów i dziesiątki innych dyscyplin, w których rywalizują tysiące sportowców.
Arnold Classic 2013 Arnold Classic 2013 Arnold Classic 2013
Od kilku lat w Columbus są też organizowane zawody dla amatorów i co roku startują na nich Polacy. W tym roku reprezentowało nas tylko dwoje zawodników, ale ich występ był bardzo udany! Marcin Kosel zwyciężył w kategorii do 70 kg, stając się pierwszym Polakiem, który wygrał swą kategorię na tym „oryginalnym" AC, zaś Anna Szczotka zajęła drugie miejsce w fitness sylwetkowym do 163 cm.
Arnold Classic 2013 Arnold Classic 2013 Arnold Classic 2013
Marcin wygrał najlżejszą kategorię wśród amatorów, pokonując między innymi dwóch mistrzów świata amatorów: Hira Laia z Indii czy Angelo Corrado Maggiore z Włoch.

W kategorii do 75 kg zwyciężył Turek Mahmut Irmak, który wyprzedził dwóch Brazylijczyków: Marcelo de Salesa Correę oraz Francisco de Assisa. W kategorii do 80 kg królował Randolph Stephen Naranjo z Wenezueli, drugie i trzecie miejsca również zajęli Brazylijczycy: Isaquiel Balbi i Esequiel Alves Conceicao.
W kategorii do 85 kg pierwsze miejsce zdobył Charles Mario Soares, drugi był Jorlan Vieira, obaj z Brazylii. Trzeci był Moses Ajala ze Stanów Zjednoczonych. W „dziewięćdziesiątce" triumfował kolejny Brazylijczyk, Alex dos Anjos, przed Wenezuelczyklem Raulem Martinezem i Czechem Josefem Furinem.

W kategorii do 100 kg wygrał Emiliano DeU'uomo (Włochy), który wygrał też kategorię open. Drugi był Kamal Abdullsalam Abdullrahman z Kataru, zaś trzeci Oleksandr Slobodyanyuk z Ukrainy.
Arnold Classic 2013 Arnold Classic 2013 Arnold Classic 2013
W najcięższej kategorii wielkim sukcesem okazał się start dobrze znanego w Polsce Paula Poloczka, który zajął drugie miejsce. Zwyciężył doskonały Brytyjczyk, Darren Ball, zaś trzeci był Roman Fritz z Niemiec.

W kulturystyce weteranów, kategorię 40-49 zwyciężył Abbas Ag hel i, zaś w kategorii 50+ wygrał kolejny dobrze znany polskim widzom zawodnik, Austriak Wolfgang Schober. W kulturystyce klasycznej amatorów po raz drugi z rzędu triumfował rewelacyjny Włoch, Alessandro Galii.
Arnold Classic 2013 Arnold Classic 2013 Arnold Classic 2013
Rywalizacja kobiet w kulturystyce przebiegała następująco: kategorię lekką i open wygrała Branka Njegovec z Chorwacji, zaś kategorię ciężką Kashma Siana Maharaj z Wysp Dziewiczych.

W fitness gimnastycznym w kategorii do 163 cm triumfowała znana węgierska zawodniczka, Melinda Szabo, która w open musiała uznać wyższość Ukrainki Alevtyny Titarenko, zwyciężczyni kategorii +163 cm. Jak już pisaliśmy, wielkiej radości dostarczyła nam Ania Szczotka, która w swej kategorii zajęła drugie miejsce, przegrywając jedynie z Amerykanką Zory Gara- simcuk. To już kolejny sukces naszej zawodniczki na arenie międzynarodowej.
Arnold Classic 2013 Arnold Classic 2013 Arnold Classic 2013
W pozostałych kategoriach pierwsze miejsca zajęły (w kolejności od kategorii najniższej do najwyższej): Angela Derzapf (Niemcy), Elina Gook (Rosja), Maria Susana Ramirez (Meksyk), Rinnah Schmid (Australia) oraz Yulla Ushakova (Rosja).

Zawody amatorów, choć niewątpliwie ciekawe, to jednak tylko przystawka przed daniem głównym, jakim jest rywalizacja posiadaczek i posiadaczy kart IFBB PRO. Zawody kulturystek wygrała niezawodna Iris Kyle, która pokonała Yaxeni Oriquen i Debbie Laszewski. W fitness gimnastycznym pierwsze miejsce zajęła Tanji Johnson, przed Oksaną Grishiną i Bethany Ciste- rnino. Warto zauważyć, że czwarta była w tej kategorii Trlsh Warren, która powróciła na scenę już w rok po urodzeniu dziecka.
Arnold Classic 2013 Arnold Classic 2013 Arnold Classic 2013
W fitness sylwetkowym kolejny, po Grand Prix Australia, sukces odniosła Candice Keene, wyprzedzając Heather Dees I Erin Stern. I wreszcie w ostatniej kategorii kobiecej - bikini wygrała przepiękna India Paulino, która pokonała panującą Ms. Olympia Bikini, Nathalię Melo oraz Nicole Nagrani.

Clou weekendu AC 2013 był pojedynek zawodowych kulturystów. Część publiczności była przed zawodami zawiedziona składem stawki. Zabrakło przecież triumfatora dwóch poprzednich edycji AC, Brancha Warrena, zabrakło drugiego w ostatnich dwóch edycjach Dennisa Wolfa, zabrakło Kaia Greene'a, Evana Centopaniego, Victora Martineza... Właściwie wszystkich, którzy przez ostatnie kilka lat walczyli o triumf na Arnold Classic.
Arnold Classic 2013 Arnold Classic 2013 Arnold Classic 2013
Okazję wykorzystało kilku doskonałych zawodników, których rok temu nikt do grona faworytów by nie zaliczył. Wygrał Dexter Jackson, który pod opieką trenerską George'a Faraha najwyraźniej przeżywa drugą młodość. Drugi był Ben Pakulski prezentujący prawdziwą metamorfozę swojej sylwetki, będącej efektem pracy wykonanej w ciągu ostatniego roku.

Podium zamknął Toney Freeman, zawodnik 46-letni, który podobnie jak Dexter udowadnia uparcie, że w kulturystyce wiek to tylko zestawienie cyfr.

Arnold Sports Festival to niesamowita, olbrzymia impreza dla wszystkich fanów zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.
Swe 25-lecie świętuje w doskonałej formie, posiadając już dwie imprezy córki: Arnold Classic Europe i Arnold Classic Brazil. Nam, kibicom żelaznego sportu pozostaje tylko mieć nadzieję, że kolejne 25 lat będzie równie udane!

Dodaj komentarz

Wpisz kod z obrazka
Aby komentować pod stałym nickiem - zaloguj się / załóż konto.

Zaloguj się

Login Hasło
Zapamiętaj
6

Komentarze do:

Arnold Classic 2013 - wyniki i relacja

Komentarze do: Arnold Classic 2013 - wyniki i relacja
Raba
Szkoda, że obsada była mocno osłabiona. Nie do końca te wyniki pokazują kto rządzi w danych kategoriach.
2013-05-27 15:25
Komentarze do: Arnold Classic 2013 - wyniki i relacja
Wpisz pseudonim...
it has nothing to do with being funny or ciidlishhts a factual statement so dont get butthurt over ithow many damn asian people have you seen that look hairy like chuck norris with hair on their arms/legs/chest?its a factual statement based upon their genetic traits and has nothing to do with racism or insulting someoneI was saying that if you think a guy having some hair inside his armpits causes flies to buzz around and him to? sweat like a pig you are being ignorant as fuck
2015-06-20 02:31
Komentarze do: Arnold Classic 2013 - wyniki i relacja
Wpisz pseudonim...
doufe1m, že si uvědomujete na ktere9 půdě bylo umožněno Lence, zedskat prvned sportovned faspěchy.Ze1vod v Karvine9 jsme pro ned připravili předmo na tělo.Ona se k ne1m chove1 macešsky a chce ne1m de1vat 125% přire1žky.JO nevděk světem vle1dne. m.č.j.
2015-06-25 17:06
Komentarze do: Arnold Classic 2013 - wyniki i relacja
Wpisz pseudonim...
doufe1m, že si uvědomujete na ktere9 půdě bylo umožněno Lence, zedskat prvned sportovned faspěchy.Ze1vod v Karvine9 jsme pro ned připravili předmo na tělo.Ona se k ne1m chove1 macešsky a chce ne1m de1vat 125% přire1žky.JO nevděk světem vle1dne. m.č.j. http://shzlptx.com [url=http://ucphofygb.com]ucphofygb[/url] [link=http://emvuvrtvijt.com]emvuvrtvijt[/link]
2015-06-25 23:17
Komentarze do: Arnold Classic 2013 - wyniki i relacja
Wpisz pseudonim...
Oooh, I have a beagle too! Mine is named Charlie Brown Bagel! I had a relaly hard time with a name, but my brother threatened to name him Javier when I left him there to be babysat if I didn't hurry up and name him, so I just did it and when I came back he was already responding to CHarlie, so that's what we've got! He wasn't a puppy when I got him though, he was probably around 2- 2.5 years old. I found him running in traffic, around 14 pounds, full sized with a severe flea infestation. I tried for about 6 weeks to locate his owners but without tags or a microchip, and no responses to the 40+ notices I posted online and in the shelters that was difficult. No one ever claimed him and I fell in love with him. So he's mine now! I love him SO much!
2015-06-28 10:09
Komentarze do: Arnold Classic 2013 - wyniki i relacja
Wpisz pseudonim...
If it wasn't for a couple of fav likyns I would be left without posts too. I've been at "no work" for 5 days-sleeping 10 hours a night and realize that work has just zapped any spare energy I have.I am not thinking of switching to film-bless you-tho'the thought of Nikon is interesting. I'm offing my basic Rebel remembering you noting its inevitable upcoming failure and buying another basic Canon body to last me another year 'til I make the jump to a real camera. Still some learning to do. Thanks for the warnning.I hope things settle down, your hair remains a top your head and the crises/ crisi/ crisesesesese pass. How long 'til you plant popcorn corn? http://ysmfijkfxty.com [url=http://wjzibb.com]wjzibb[/url] [link=http://uirbcepzayc.com]uirbcepzayc[/link]
2015-07-01 06:40

Podobne wiadomości

Podobne galerie

Najczęściej czytane

Tagi

Najnowsze WIDEO

Nowe GALERIE ZDJĘĆ