Strona główna   »   Suplementacja   »   Najlepsze suplementy na odchudzanie

Najlepsze suplementy na odchudzanie

2013-02-28 | Akop Szostak | Tagi: Dieta Suplementy Spalacze tłuszczu Odchudzanie CLA L-karnityna
Człowiek od starożytnych czasów dąży do ułatwienia sobie życia. Cały postęp cywilizacyjny jest niczym innym, jak chęcią do szybszego rozwoju. Oczywiśœcie dany rozwój jest pojęciem dosyć ogólnym, dotyczy on wielu zagadnień.

Nas interesują metody, sposoby ułatwiające zachowanie zgrabnej sylwetki!

Od niepamiętnych czasów używano różnorodnych substancji roœślinnych, w celu usprawnienia kondycji oraz poprawienia ogólnego wyglądu. W końcu kult ciała towarzyszy nam od pradawnych czasów. Najsilniejsi, najsprawniejsi przewodzili stadem. Sprawnośœć fizyczna była czymś niezbędnym aby przeżyć i móc walczyć o zdobycie żywnośœci, czy przetrwanie.
Oczywiśœcie dziśœ człowiek nie musi walczyć o przetrwanie, jednak wciąż dążymy do osiągnięcia wysportowanego ciała.

Sposobów na owy cel jest wiele. Podstawą będzie trening oraz odpowiednie odżywianie. Jednak efekt można wspomóc i przyspieszyć za pomocą suplementów diety.

Czym są owe "wspomagacze" ?

Jak sama nazwa wskazuje, suplement diety to nic innego, jak „dodatek”. Celem „dodawania” jest uzupełnienie braków w pożywieniu. Do danej grupy zaliczają się składniki odżywcze, substancje dodatkowe. Najobszerniej znanym suplementem są produkty witaminowe.

Występują one w rożnych postaciach. Można zakupić produkt proszkowany, w tabletkach lub w płynie. Pewien problem stanowi że dane postacie są utożsamiane ze śœrodkami aptecznymi, w końcu można je również tam zakupić. Jednak w Unii Europejskiej suplementy diety nie są traktowane jako leki. Oczywiśœcie aby dany produkt mógł dostać się do obrotu na wolnym rynku, musi uzyskać odpowiednie pozwolenia. W Polsce wydawane są one przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz podlegające mu urzędy.

Wiodące firmy posiadają dodatkowo różnego rodzaju atesty potwierdzające ich jakoœść i bezpieczeństwo w stosowaniu! Między innymi takie jak ISO. Przed zakupem preparatu zawsze zwracamy na to uwagę, taka informacja znajduje się na opakowaniu!

Ostatnio suplementy diety zostały przepisane do produktów spożywczych. Są okreśœlane mianem œśrodków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Nie warto więc się obawiać suplementacji!

Odżywki (nazwa pochodząca od odżywiania) pozostają wciąż w pewnego rodzaju niełasce. Niestety ciągnie się za nimi stereotypowy pogląd, przypisujący ich do grupy leków. Jest to jednak wielki błąd! Jak już wcześœniej wspomniałem są one zaliczane do produktów spożywczych, a ich celem jest ułatwienie nam życia.

Jakich suplementów używać?

To chyba jest największy problem dla większośœci konsumentów. W obecnej chwili przemysł ten rozwija się w zastraszającym tempie. Powstaje coraz więcej firm, więcej preparatów o dziwnych nazwach. Oczywiśœcie każdy producent zapewnia nas, że jego produkt jest najlepszy na rynku, co wprowadza nas jeszcze w większe zakłopotanie.

Proponuje skupić się jednak na najbardziej podstawowych. Jak już pisałem są to jedynie dodatki, mające w jakimśœ stopniu wspomóc nasz cel.

1. Przede wszystkim musimy pamiętać o witaminach i minerałach! Tym bardziej podczas odchudzania. Przy redukcji tkanki tłuszczowej stosujemy różnorakie diety o obniżonej zawartoœci kalorii. Oznacza to, że dostarczają one mniej energii oraz składników jakich potrzebujemy do pokrycia naszego zapotrzebowania. Jest to warunkiem odchudzania. Gdy zabraknie energii, organizm zacznie ją pobierać z tłuszczu zapasowego.

Niestety gdy ograniczamy kalorie, dostarczamy również mniej witamin i minerałów. Ta ilośœć jest niewystarczająca. Ile razy zdarzyło się Wam czuć źŸle na diecie? Winę ponoszą właœśnie owe braki. Również substancje te są podstawowymi katalizatorami w komórkach ciała. Są one niezbędne dla prawidłowych procesów metabolicznych. Bez nich nie możemy w prawidłowy sposób zarządzać składnikami odżywczymi (białka, węglowodany, tłuszcze), co będzie sprzyjało ich magazynowaniu w postaci tłuszczu podskórnego. Zarówno witaminy jak i minerały biorą udział w budowie hormonów (odpowiedzialnych za metabolizm) oraz enzymów trawiennych. O wspomaganiu układu odpornoœściowego już nie wspomnę.

Widzimy więc, że ich rola jest ogromna! Dlatego naszą suplementację powinniśœmy zacząć właśœnie od nich!

2. Najsłynniejszym preparatem wpływającym na spalanie tłuszczu, jest L-karnityna. Z pewnoœścią każda osoba, która sięga po suplementy, natknęła się na ten śœrodek. L-Karnityna jest aminokwasem. Jej rolą jest transport kwasów tłuszczowych, pochodzących z komórek tłuszczowych do mitochondriów. Mitochondria są jak małe elektrownie dostarczające nam energii. Dochodzi do tego poprzez spalanie związków, między innymi jak kwasy tłuszczowe. Niestety ilośœć tego aminokwasu może być niewystarczająca, dlatego zaleca się jego suplementację.

Czym więcej L-karnityny, tym więcej tłuszczu zostanie spalonych w mitochondriach. Oczywiśœcie nie jest to jej jedyny wpływ na organizm! Działa wzmacniająco na układ sercowo-naczyniowy, wspomaga walkę z wolnymi rodnikami (substancje rakotwórcze), przyspiesza regenerację.

3. CLA sprężony kwas linolowy. Jest to aktywny kwas tłuszczowy, należący do grupy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Preparat ten wspomaga odchudzanie w kilku płaszczyznach. Zapobiega odkładaniu tłuszczów, poprawia ich metabolizm, likwiduje komórki tłuszczowe oraz nie dopuszcza do ich podzielenia. Jedną z właœściwoœci CLA jest również wpływ na tkankę miꜶniową.

Dokładnie kwas ten wspomaga rozrost tkanki wolno kurczliwej, która zawiera wyżej wspomniane mitochondria. Proste więc jest, że czym więcej mitochondriów, tym więcej tłuszczu spalimy. Podobnie do L-karnityny, jej wpływ na organizm nie kończy się na tym. CLA obniża złą frakcję cholesterolu, działa antyoksydacyjnie oraz ma wiele innych korzystnych właśœciwoœści.

4. Fatburnery czyli spalacze tłuszczu - preparaty zawierające zestaw substancji o właśœciwoœściach przyspieszających odchudzanie. Do niedawna uważane za najskuteczniejsze produkty na rynku. Poprzez urozmaicony skład, preparat działa na spalanie tłuszczu na kilku płaszczyznach.

Zgromadzone w nim substancje przyspieszają tempo przemiany materii, zwiększają lipolizę (rozpad tłuszczu) oraz zmniejszają ego magazynowanie, pomaga pozbyć się nadmiaru wody w organizmie, hamuje apetyt i poprawia metabolizm składników odżywczych. W skład wchodzą zazwyczaj wyciągi z rośœlin, aminokwasy, lecytyna, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy.

5. Termogeniki - jedne z najnowszych oraz najbardziej skutecznych suplementów diety. Mają podobne działanie do fatburnerów, czyli przyspieszają tempo przemiany materii, zwiększają lipolizę (rozpad tłuszczu) oraz zmniejszają ego magazynowanie, pomaga pozbyć się nadmiaru wody w organizmie, hamuje apetyt i poprawia metabolizm składników odżywczych. Dodatkowo jednak, jak sama nazwa wskazuje, preparat ten wpływa na termogenezę organizmu.

Sprzyja to większemu zużyciu energetycznemu w trakcie wysiłku (pozbędziemy się więcej kalorii), jak również po nim! Organizm będzie spalał więcej energii w postaci ciepła. Przyspieszy to spoczynkową przemianę materii. Jednak należy zachować ostrożnośœć przy użyciu. Suplementy z tej grupy zawierają substancje podnoszące ciœśnienie. Jest to spowodowane zawartoœcią kofeiny, jak i johambiny. Osoby z nadciśœnieniem oraz starsze nie powinny używać tych produktów.

6. Suplementy białkowe - z pewnoœścią większoœść z Was dziwi, ze włączyłem te preparaty do tej grupy suplementów. Oczywiśœcie podstawowym znaczeniem odżywki wysokobiałkowej jest dostarczenie pełnowartośœciowego białka lub uzupełnienia jego braków w diecie. Zastosowanie może być uzasadnione zarówno w sportach, gdy zależy nam na uzupełnieniu aminokwasów po treningu w jak najszybszym czasie. Również po ciężkich chorobach.

Gdy obciążenie układu pokarmowego może spowodować większe komplikację zdrowotne oraz przeszkodzić w powrocie do zdrowia. Odżywka białkowa, w przeciwieństwie do produktów z żywnośœci, jest lekkostrawna, łatwo się przyswaja. Białko jest podstawowym budulcem dla mięśni, organów wewnętrznych, hormonów, komórek ciała i wielu innych. Jak również przyspiesza regenerację potreningową.

Włączyłem suplement białkowy do tej grupy z dwóch powodów. Pierwszy to wpływ na regenerację. Podczas odchudzania organizm jest na tyle wykończony, że musimy zrobić wszystko by przywrócić go do homeostazy (stan równowagi). Drugi wpływ jest zarówno na termogenezę poposiłkową (również przyspiesza metabolizm), jak i hamowanie apetyt.

Spożywając trzy posiłki dziennie, najkorzystniej jest pić dwa koktajle białkowe dziennie. Pierwszy jako drugie śœniadanie, drugi œtuż przed snem. Owy suplement zostanie potraktowany jako posiłek, co w racji dziennej da nam ich aż pięć. Małe ale częste posiłki przyspieszają metabolizm spoczynkowy, co równa się spaleniu większej iloœści zbędnych kalorii!

Jak widać korzyœści jest naprawdę wiele! Wymieniłem jedynie niewielką garstkę produktów dietetycznych. Mimo, że wszystko jest dla ludzi i jak najbardziej powinniœśmy korzystać z suplementów. Warto pamiętać jedno, że jak sama nazwa wskazuje są to jedynie dodatki. Podstawą wciąż zostaje odpowiednie odżywianie oraz aktywnoœć fizyczna.
Akop Szostak - mistrz Europy w kulturystyce i trener w First Class Fitness - zapraszamy na fanpage autora na Facebooku https://www.facebook.com/AkopSzostak

Dodaj komentarz

Wpisz kod z obrazka
Aby komentować pod stałym nickiem - zaloguj się / załóż konto.

Zaloguj się

Login Hasło
Zapamiętaj
11

Komentarze do:

Najlepsze suplementy na odchudzanie

Komentarze do: Najlepsze suplementy na odchudzanie
Malki
"Podstawą wciąż zostaje odpowiednie odżywianie oraz aktywnoœć fizyczna." bez tego to... można sobie te wszystkie dobroci wsadzić wiadomo gdzie
2013-05-27 13:18
Komentarze do: Najlepsze suplementy na odchudzanie
Raba
No ale nie zapomninajmy o dodatkowym efekcie owych suplementów - czyli efekt psychologiczny. Czesto ludzie z wiekszym samozaparciem przystepuja do dzialan bo wierza, ze z suplementami "na pewno sie uda". Troche taki efekt placebo. Z drugiej strony dla naszego portfela nie bedzie to placebo :D
2013-05-27 14:55
Komentarze do: Najlepsze suplementy na odchudzanie
Ojciec Dyrektor
Czyli ruch + dieta + suplementy = sukces. Gdyby tak dało się leżeć na kanapie i podjadać jakieś tabletki na "efekt" :)
2013-05-27 15:22
Komentarze do: Najlepsze suplementy na odchudzanie
gompkphicq
kkrqocpezgmfy, zpyzmewggn , [url=http://www.doiyyjarxn.com/]tqmzieyvpi[/url], http://www.zcjvhgsuqx.com/ zpyzmewggn
2013-12-16 23:38
Komentarze do: Najlepsze suplementy na odchudzanie
Adam
Zgadzam się przede wszystkim dieta i jeszcze raz dieta. Odpowiednia akrtywność fizyczna i na końcu można dodać jakieś suplementy diety. Dla początkujących polecam chudzianka.pl bardzo wiele informacji na temat odchudzania.
2014-04-30 13:07
Komentarze do: Najlepsze suplementy na odchudzanie
Kacperiusz
A może się wypowiedzieć jakiś specjalista, jak wygląda sytuacja w przypadku łączenia tych suplementów? Szczególnie jeśli chodzi o l-karnityne, CLA i białko serwatkowe. Osobiście odradzam termogeniki. Kiedyś "zasilałem" się nimi na treningach kick-boxingu - poza bólem głowy i uczuciem przegrzania organizmu nie przyniosły żadnych efektów.
2014-07-15 12:20
Komentarze do: Najlepsze suplementy na odchudzanie
Wpisz pseudonim...
Jako kobieta nie jeetsm w stanie uwierzyć w prawidłowość działania tabletek odchudzających. Jakoś mnie do siebie nie przekonują, może mi ktoś rozjaśnić temat bardziej? Ktoś korzystał?!
2015-06-19 23:34
Komentarze do: Najlepsze suplementy na odchudzanie
Wpisz pseudonim...
Colostrum może mieć też wpływ na skład ciała. Opublikowane w 2001 roku na łamach Nutrition wyniki badań nad wpływem sujaementlcpi 20g siary bydlęcej połączonej z aktywnością fizyczną dowiodły znaczny wzrost beztłuszczowej masy ciała zarf3wno u kobiet jak i mężczyzn.(5)
2015-06-20 05:05
Komentarze do: Najlepsze suplementy na odchudzanie
Wpisz pseudonim...
This is cute blue mittens free genittg a bit more subjective, but I much prefer the Zune Marketplace. The interface is colorful, has more flair, and some cool features like Mixview' that let you quickly see related albums, songs, or other users related to what you're listening to. Clicking on one of those will center on that item, and another set of neighbors will come into view, allowing you to navigate around exploring by similar artists, songs, or users. Speaking of users, the Zune Social is also great fun, letting you find others with shared tastes and becoming friends with them. You then can listen to a playlist created based on an amalgamation of what all your friends are listening to, which is also enjoyable. Those concerned with privacy will be relieved to know you can prevent the public from seeing your personal listening habits if you so choose. http://zewjpjeda.com [url=http://bkladw.com]bkladw[/url] [link=http://vgsuzqap.com]vgsuzqap[/link]
2015-06-25 23:12
Komentarze do: Najlepsze suplementy na odchudzanie
Wpisz pseudonim...
The 2nd step arrives in the set up a buegdt . While you will be environment up your funds for home rental, you should consist of other costs in your spending buegdt like you have to pay out utility bills for the rented residence and likely to shell out h2o charges also relies upon on the lease arrangement with the landlord. If you are finding an apartment and unit in any gated local community then you have to pay out services fees for each month or for every annum other than rental fees. If you are consulting with any agency for residence rental then you must also contain consultancy expenses of that business. Also retain some quantity on the safe facet as you would call for it for packing and relocating of things from one particular spot to another.
2015-06-28 10:05
Komentarze do: Najlepsze suplementy na odchudzanie
Wpisz pseudonim...
The 2nd stage will come in the set up a funds. Although you will be setting up your price range for home ranetl, you really should incorporate other costs in your funds like you have to shell out utility charges for the rented property and probably to spend water bills also is dependent upon the lease agreement with the landlord. If you are obtaining an apartment and device in any gated group then you have to pay provider expenses per thirty day period or for every annum other than ranetl costs. If you are consulting with any business for house ranetl then you ought to also consist of consultancy expenses of that business. Also preserve some sum on the safe aspect as you would call for it for packing and transferring of objects from a single place to yet another. http://hsjaplfvbv.com [url=http://muffslfclr.com]muffslfclr[/url] [link=http://ubriwz.com]ubriwz[/link]
2015-07-01 06:36

Podobne wiadomości

Podobne galerie

Najczęściej czytane

Tagi

Najnowsze WIDEO

Nowe GALERIE ZDJĘĆ