Strona główna   »   Sylwetki zawodowców   »   Mężczyźni - zagranica   »   Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger to postać niezwykle wybitna, patrząc na to jak przebiegała jego kariera życiowa od najmłodszych lat aż do dnia dzisiejszego. Jako młody chłopiec najlepiej lubił grać w piłkę nożną, ale żeby poprawić swoją siłę uderzenia postanowił wybrać się na siłownię.

Trenował sześć dni w tygodniu po dwie godziny. Jak sam przyznaje – jego ciało znakomicie reagowało na obciążenia i już po roku jego sylwetka zmieniła się na tyle, że w wieku 16 lat mógł zdobywać pierwsze mistrzowskie tytuły w kulturystyce.
Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger
Jego postępy były na tyle duże, że jeszcze w tym samym roku zadebiutował na zawodach w Steier Hof Hotel w Austrii, gdzie doszedł do finału poprawiając swój rekord życiowy pod wpływem emocji aż o 8 kg. Spotkanie byłego Mistera Austrii na tej imprezie doprowadziło do tego, że Arnold został w Graz na dwa lata i pod jego okiem rozpoczął długie i intensywne treningi.
Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger
W 1965 roku otrzymał powołanie do wojska, ale nie miało ono większego wpływu na jego karierę i formę. W trakcie pobytu w koszarach odbywały się zawody "Mister Europa junior", ale jako, że nie otrzymał zgody na wzięcie w nich udziału postanowił samowolnie opuścić jednostkę. Po powrocie został ukarany, ale gdy okazało się, że zajął tam pierwsze miejsce otrzymał pochwałę i... nakaz trenowania.
Po wyjściu z wojska ćwiczył w Monachium, a w niedługim czasie zdobył tytuł Mister Europa amatorów. Jako 19-latek po raz pierwszy stanął do rywalizacji w Mr. Universe w Londynie. Wygrać mu się nie udało, ale zajął wysokie drugie miejsce pozostawiając niesamowite wrażenie. Na brak zwycięstwa wpłynęły słabo umięśnione nogi, ale po konkursie Schwarzenegger mocno się za nie zabrał. Po trzech latach treningu miał wypracowane aż 60 kg mięśni, ważąc 120 kg przy wzroście 188 cm.
Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger
W 1968 roku budowa ciała Arnolda znacząco się poprawiła, dzięki temu wygrał mistrzostwa Niemiec w trójboju siłowym, a później Mister International w Meksyku oraz Mister Universe zawodowców w Londynie. W zawodach Mr. Universe IFBB w Miami na Florydzie nie udało mu się jednak zwyciężyć, przez wciąż widoczne proporcje na tle rywali między górną częścią ciała, a dolną.
Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger
Schwarzenegger rozpoczął następnie treningi w słynnym klubie Gold's w Venice z takimi mistrzami jak Frank Zane, Dave Drapper i Zabo Koszewski. Ciężkie ćwiczenia dwa razy dziennie dały efekty i rok później okazał się najlepszy w Mister Universe IFBB. W 1969 roku zajął również drugie miejsce w Mister Olimpia, tuż za znakomicie zbudowanym Sergio Olivą oraz wygrał Mister Universe NABBA w Londynie i zdobył tytuł zawodowego Mister Europe IFBB w Niemczech.

Kolejne lata to już pasmo sukcesów słynnego później na cały świat Terminatora, który wręcz zdominował tę konkurencję i nieprzypadkowo nazwano go kulturystą wszechczasów. W 1976 przerwał swoją karierę na cztery lata, ale później wrócił i pewnie wygrał Mr. Olimpia na konkursie w Sydney. Gdyby nie przerwa w startach prawdopodobnie zdobyłby 11 razy w karierze ten tytuł.

Dodaj komentarz

Wpisz kod z obrazka
Aby komentować pod stałym nickiem - zaloguj się / załóż konto.

Zaloguj się

Login Hasło
Zapamiętaj
1

Komentarze do:

Arnold Schwarzenegger

Komentarze do: Arnold Schwarzenegger
fan Arnolda
17.11.2014 Arnold Schwarzenegger przyjedzie do Polski. Spotka się z fanami w Hali Stulecia we Wrocławiu. Genialne ! Bilet już kupiony !
2014-08-09 11:42

Podobne wiadomości

Podobne galerie

Najczęściej czytane

Tagi

Najnowsze WIDEO

Nowe GALERIE ZDJĘĆ