Strona główna   »   Relacje z zawodów   »   Kamienna Rzeżba 2013 - Radosław Słodkiewicz powraca w wielkim stylu!

Kamienna Rzeżba 2013 - Radosław Słodkiewicz powraca w wielkim stylu!

2013-09-04 | KiF, foto: Sylwester Szymczuk | Tagi: Bikini Zawody Kulturyści Radosław Słodkiewicz Hania Garboś
To była największa niespodzianka zawodów „Kamienna Rzeźba 2013” w Strzegomiu. Nasz mistrz wagi superciężkiej, Radosław Słodkiewicz (złoty medalista Mistrzostw Europy 2004), którego nie widzieliśmy na scenie od 2008 r, powrócił i wygrał kategorię open kulturystów. Co ważniejsze, pokazał, że trzyma formę (108,0 kg) i może swoje umięśnienie doprowadzić do mistrzowskiej jakości (z czego słynął) w ciągu kilku tygodni.
Kamienna Rzeżba 2013 Kamienna Rzeżba 2013 Kamienna Rzeżba 2013
Data zawodów w Strzegomiu nie była najlepsza dla kulturystów, którzy swoje najważniejsze imprezy mają za ponad miesiąc, ale musiała być tak wczesna ze względu na eliminacje do Mistrzostw Świata Kobiet w Kijowie (13-15 września). Za mistrzem uplasował się debiutant Łukasz Dojka z nowego klubu Xtreme Fitness Tarnów, a za nim wicemistrz Polski w kat. 100 kg, Michał Koziarski (Sandow Legionowo), któremu najwięcej brakowało do szczytu formy.
Kamienna Rzeżba 2013 Kamienna Rzeżba 2013 Kamienna Rzeżba 2013
Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności, która wypełniła całe, odrestaurowane i unowocześnione, Strzegomskie Centrum Kultury, łącznie z balkonem. Na widowni zasiadło też wielu znanych zawodników i zawodniczek, którzy mają przerwę w startach lub będą startować później. Między innymi: wicemistrzyni Europy Patrycja Kozyra z maleńką córeczką na ręku, mistrzyni świata Kasia Kozakiewicz, absolutny mistrz Europy weteranów Jakub Potocki, czy były reprezentant kraju Jacek Jabłoński.
Najciekawsza rywalizacja miała miejsce w kulturystyce klasycznej, gdzie zebrało się ośmiu zawodników, z finalistą Mistrzostw Europy 2011 Dawidem Damasikiem (Winogrady Poznań) oraz brązowym medalistą ostatnich Mistrzostw Polski, Jackiem Patorskim (Violetta Bydgoszcz). Damasik był w wysokiej formie i wygrał obie rundy z dużą przewagą nad rywalami. O drugie miejsce zacięcie rywalizowali Patorski i nowy, obiecujący zawodnik z Winogradów, Kamil Akielaszek. W trzeciej rundzie (programie dowolnym) zremisowali, ale dwa punkty przewagi Patorskiego z rundy oceny sylwetki zapewniły mu 2 miejsce. Czwarty był nasz znany weteran Jan Olejko (Olimp Zabrze), cały czas poprawiając jakość umięśnienia.
Kamienna Rzeżba 2013 Kamienna Rzeżba 2013 Kamienna Rzeżba 2013
W fitness sylwetkowym kobiet zaprezentowało się dziewięć zawodniczek, z aktualną mistrzynią Polski i finalistką Mistrzostw Europy Joanną Ucińską (Violetta Bydgoszcz). Pani Joanna pokazała bardzo wysoką formę, z głębokim odtłuszczeniem i wysoką twardością ciała. Rundę finałową wygrała jednogłośnie. Tak się złożyło, że dwa kolejne miejsca zajęły jej koleżanki z klubu Violetta Bydgoszcz: Joanna Ganske i Małgorzata Śliwińska. Obie panie rozpoczęły swoje kariery sportowe na tegorocznych „Debiutach PZKFiTS”, potem obie zdobyły brązowe medale w swoich kategoriach na kwietniowych Mistrzostwach Polski. Teraz nadal doskonalą swoje sylwetki i zapewne nie raz jeszcze o nich usłyszymy. Pomiędzy znane zawodniczki wdarła się przebojem debiutantka Sylwia Klaczyńska (Sandow Śrem), a kolejne finalistki to znane w kraju zawodniczki: Aneta Michalak (PACO Lublin) i Agnieszka Iwańska (Aplauz Warszawa).

I takie są wyniki trzech oficjalnych kategorii, w których walczono o puchary i nagrody finansowe. Oprócz tego, w innych kategoriach rozgrywano eliminacje do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Kijowie. W kategorii bikini fitness pewne rozczarowanie: tylko 5 zawodniczek i dwie znane gwiazdy: absolutna mistrzyni Polski Hanna Garboś oraz mistrzyni Polski w kat. 168 cm, Joanna Kaczyńska (obie Aplauz Warszawa). I one też zajęły dwa pierwsze miejsca.

A zaraz dalej nowa, utalentowana zawodniczka z klubu Black&White Ostrowiec Świętokrzyski, Paula Banot. Listę zamykają finalistki Mistrzostw Polski: Natalia Mroczkowska (PACO Lublin) i Arleta Macierzyńska (Black&White Ostrowiec Świętokrzyski).

Natomiast najwyższy krajowy poziom zaprezentowali zawodnicy w męskiej sylwetce: stawiła się cała trójka medalistów Mistrzostw Polski: Grzegorz Płaczkowski (Olimp Zabrze), Mariusz Czerniewicz (Violetta Bydgoszcz) i Łukasz Gnoza (Black&White Ostrowiec Świętokrzyski). Do nich dołączył Marcin Dębkowski (Winogrady Poznań). Najwyższą formą mógł się poszczycić mistrz Polski Grzegorz Płaczkowski.

Na scenie zaprezentował się też nasz aktualnie najlepszy zawodnik fitness, brązowy medalista Mistrzostw Europy Mariusz Lewandowski (Violetta Bydgoszcz). Forma bardzo dobra.

Biorąc pod uwagę aktualną formę zawodniczek i zawodników, możliwości jej poprawy do czasu Mistrzostw Świata oraz dotychczasowe osiągnięcia, trener kadry narodowej Bogdan Szczotka zaproponuje skład reprezentacji na Mistrzostwa Świata, który będzie potem analizowany i zatwierdzany przez Prezydium PZKFiTS.
Źródło: www.kif.pl, foto: Sylwester Szymczuk

Dodaj komentarz

Wpisz kod z obrazka
Aby komentować pod stałym nickiem - zaloguj się / załóż konto.

Zaloguj się

Login Hasło
Zapamiętaj
0

Komentarze do:

Kamienna Rzeżba 2013 - Radosław Słodkiewicz powraca w wielkim stylu!

Podobne wiadomości

Podobne galerie

Najczęściej czytane

Tagi

Najnowsze WIDEO

Nowe GALERIE ZDJĘĆ