Strona główna   »   Trening   »   Trening siłowy   »   Jak zwiększyć przyrost mięśni - podstawy

Jak zwiększyć przyrost mięśni - podstawy

2011-06-19 | Bodyflex | Tagi: Dieta Trening Programy treningowe Anatomia
Spędzamy godziny na siłowni i wydajemy mnóstwo pieniędzy na odpowiednią dietę oraz odpowiednie suplementy, a to wszystko po to, by uzyskać wymarzoną masę miꜶniową. Wielu mężczyzn zrobiłoby naprawdę wiele, by imponująco zwiększyć rozmiary swoich muskułów. To dobrze, oczywiśœcie jeśœli starania te są sensowne i rzeczywiśœcie przynoszą efekty.
Jak zwiększyć przyrost mięśni - podstawy Jak zwiększyć przyrost mięśni - podstawy Jak zwiększyć przyrost mięśni - podstawy
Dla większośœci trenujących na siłowni mężczyzn wyznacznikiem siły jest odpowiedźŸ na najczꜶciej padające w sali treningowej pytanie, a mianowicie "ile wyciskasz?".

Powinniśœmy zwrócić uwagę na fakt, że wyciskanie to nie wszystko. Bez wiosłowania mi궜nie z pewnośœcią nie zmienią rozmiaru. Zważmy jednak, jak ważne jest również przy tym podciąganie na drążku leżąc. Dzięki temu bowiem nie tylko przybieramy na masie, ale także wzmacniamy tylne miꜶnie naramienne oraz grzbiet. Wykonywanie tego ćwiczenia, z równym zaangażowaniem i częstotliwoœścią, co wyciskanie na ławeczce, jest ważne tak bardzo, gdyż rozwija mi궜nie położone opozycyjnie do mi궜ni klatki piersiowej oraz przedniej strony barków.
Jak zwiększyć przyrost mięśni - podstawy Jak zwiększyć przyrost mięśni - podstawy Jak zwiększyć przyrost mięśni - podstawy
Jeśœli zaniedbamy swoją tylną stronę górnej częœci ciała, w stosunku do jej przedniej cz궜ci, możemy być pewni, że nasze plecy będą słabsze niż klatka, co powoduje niezbyt efektywnie wyglądające pochylanie się sylwetki do przodu.

Dlatego, dopóki nie osiągniemy równowagi sił obu stron ciała, powinniœmy wykonywać zawsze tyle samo serii podciągania co wyciskania. Inne sposoby na większe mi궜nie to również zwracanie uwagi na wszelkie detale i drobnostki. Czasami wykonujemy wiele razy jakieśœ ćwiczenie, jednak nie zdajemy sobie sprawy, jak niewielki błąd, z jakim to robimy, może utrudniać nam uzyskanie efektu.
WeŸźmy na przykład przysiady ze sztangą. W czasie tego ćwiczenia należy schodzić do dołu do chwili, gdy uda znajdą się w pozycji równoległej do podłoża. Pamiętać jednak należy, że to zalecenie tyczy się górnej partii ud, a nie dolnej, a to obniża przysiad o jakieśœ pięć centymetrów. Aby ułatwić sobie prawidłowe wykonywanie przysiadów, możemy za nogami ustawić sobie ławkę, która będzie dla nas granicą.
Jak zwiększyć przyrost mięśni - podstawy Jak zwiększyć przyrost mięśni - podstawy Jak zwiększyć przyrost mięśni - podstawy
Kiedy decydujemy się uczęszczać na siłownię, spodziewamy się, że przyniesie nam to pozytywne rezultaty w postaci śœwietnej kondycji, wzmożonej siły i większych miꜶni.

Z pewnoœścią tak będzie. Musicie uwierzyć w siebie! Pamiętajmy jednak, że sam sprzęt i powtarzanie ćwiczeń nie wystarczą, gdyż do prawdziwych efektów potrzebna jest również wiedza z zakresu prawidłowego trenowania i odżywiania. Jak głosi słynne i słuszne powiedzenie - 70% efektu robi się dietą w kuchni, a 30% ćwiczeniami!

Dodaj komentarz

Wpisz kod z obrazka
Aby komentować pod stałym nickiem - zaloguj się / załóż konto.

Zaloguj się

Login Hasło
Zapamiętaj
0

Komentarze do:

Jak zwiększyć przyrost mięśni - podstawy

Podobne wiadomości

Podobne galerie

Najczęściej czytane

Tagi

Najnowsze WIDEO

Nowe GALERIE ZDJĘĆ